Akcesoria

Chłodzące podstawki pod laptopa

podstawka chłodząca do laptopa

Jednym z popularniejszych akcesoriów do laptopa są podkładki – podstawki chłodzące z wentylatorami. Schładzają one dodatkowo urządzenie, gdy intensywnie na nim pracujemy, a nasz wbudowany w laptopa wentylator jest za słaby. Oto przykładowe produkty z tej kategorii.

4World 10 – 14, 1 wentylator

Jest to chłodząca podstawka do notebooka o przekątnej ekranu od dziesięciu do czternastu cali, z jednym wentylatorem centralnym. Podstawka jest załączana bezpośrednio do chłodzonego laptopa za pomocą złącza USB. Podstawka jest na tyle uniwersalna, że pasuje do wszystkich laptopów o zadanych wymiarach. Zapewnia skuteczne odprowadzanie ciepła przez 1 wentylator o średnicy 140 mm i prędkości obrotowej od 700 do 1000 RPM. Głośność wentylatora kształtuje się na poziomie 25 dB, a maksymalny przepływ powietrza to 47 CFM. Wentylator zużywa niewiele mocy, do tego bezpośrednio z portu USB co jest wygodnym rozwiązaniem. Na tej podkładce można ustawić odpowiedni kąt nachylenia notebooka, a ergonomiczny kształt podstawki znacznie poprawia komfort pracy z laptopem. Podstawka ma organizer na kable. Jest koloru czarnego i ma następujące wymiary: 

  • szerokość 250 mm, 
  • wysokość 24 mm,
  • długość 330 mm.
podstawka chłodząca do laptopa

okazje.info.pl

Natec Heron NPL-0745 

Natec Heron to podstawka chłodząca do laptopa, która będzie kompatybilna z laptopami o przekątnej do 15,6 cala. Wydajnie chłodzi dzięki zastosowaniu dwóch wentylatorom z podświetleniem, a do tego ma kompaktowe wymiary. Wentylatory odpowiadają za optymalne warunki pracy  laptopa i można je w prosty sposób regulować specjalnym pokrętłem i dostosować w ten sposób intensywność chłodzenia do naszych potrzeb. Konstrukcja Natec Heron dzieli się na dwa elementy – bazę i obrotowy talerz – co umożliwia obrócenie laptopa o 360 stopni bez konieczności przesuwania całej konstrukcji.

podstawka chłodząca do laptopa

okazje.info.pl

Wygodnym i użytecznym rozwiązaniem jest też możliwość zmiany kąta nachylenia podstawki, a tym samym laptopa w siedmiu zakresach. Takie rozwiązanie pozwala idealnie dostosować położenie laptopa do swoich preferencji, tak by korzystanie z niego było przyjemnością. Natec Heron posiada także wbudowany hub z dwoma portami USB 2.0, który znacząco zwiększa funkcjonalność podkładki, do której wówczas bez problemu można podłączyć do laptopa dodatkowe akcesoria lub ładowarki.

 

Skomentuj