Laptop do 1000 zł

Laptopy do 1000 zł – na co zwrócić uwagę?

Budżetowe urządzenia są dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy nie zależy nam zbytnio na bardzo mocnych podzespołach. To dobre wyjście, jeśli nie chcemy przepłacać za sprzęt, który ma służyć do określonych, np. wyłącznie biznesowych celów. Wtedy warto postawić na tańszy sprzęt, którego cena nie będzie przekraczać 1000 zł.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim tanie modele charakteryzują się tym, że służą do podstawowych rzeczy – można na nich zainstalować podstawowe programy, czy obsłużyć internet, jednak do poważniejszych rzeczy nie mają wystarczających możliwości. Kupując dany model powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na:

  • Procesor – nie da się za tak niską ceną wymagać rzeczy niemożliwych. Najczęściej możemy wybierać pośród modeli marki Intel – dobrze jest postawić na model o wyższym poziomie taktowania oraz dużej liczbie rdzeni.
  • Karta graficzna – najczęściej mamy tutaj zintegrowane karty, które bardzo często nie posiadają szczególnie wysokiej wydajności czy dużych możliwości.
  • Pojemnośc dysku – tego rodzaju sprzęty posiadają często dyski HDD lub SSD o bardzo małej pojemności. Świetnie jednak sprawdza się one do przeglądnaia stron internetowych.
  • Powłoka matrycy – do wyboru jest błyszcząca i matowa – błyszcząca jest tańsza, lepiej oddaje kolory, ale niestety powoduje odbicia, które mogą meczyć wzrok.
  • Przekątna ekranu – przede wszystkim ma ona wpływ na komfort użytkowania sprzętu. Najmniejsze modele mogą posiadać przekątną 11,6 cali, jednak w przypadku pracy stacjonarnej możemy wybrać sprzęt o dużym ekranie – nawet 15,6 cali.
  • Łącznośc bezprzewodowa, wszystkie wejścia i wyjścia

Skomentuj