Laptop do 3000 zł

Jak wybrać laptopa do 1500 zł?

Nowoczesne laptopy dostępne są w kilku różnych przedziałach cenowych. Ceny najdroższych dochodzą nawet do 8.000 zł. Jednak są też tańsze modele oraz te umiarkowane, których cena wynosi ok. 1.500 zł. Takie modele są bardzo popularne i szeroko dostępne. Przede wszystkim przed zakupem musimy zastanowić się, do czego ma służyć dany mode, a także czy chcemy sprzęt typowo pracowniczy, czy może służący również do rozrywki.

Do czego sprawdzi się taki laptop?

Modele do 1500 zł często posiadają już średniej jakości podzespoły, które bez problemu sprawdzą się przy różnych zadaniach. Warto więc postawić na nie, jeśli potrzebujemy czegoś do przeglądania multimediów, internetu czy drobnych prac. Laptopy do 1500 zł sprawdzą się przede wszystkim:

  • w domu, jako sprzęt rodzinny do gromadzenia zdjęć czy innych multimediów
  • do pracy, zwłaszcza biurowej, która nie wymaga od nas korzystania z zaawansowanych programów, które mogą znacznie obciążyć urządzenie
  • do nauki, przede wszystkim dla uczniów i studentów do prac związanych z edukacją
  • do przeglądania internetu – surfowania, etc.
  • dla seniorów, którzy nie mają zbyt dużych wymagań

Jakie podzespoły są dostępne w tej cenie?

Kupując model do 1500 zł przede wszystkim nie możemy oczekiwać sprzętu gamingowego, w zamian zaś otrzymamy model, który znakomicie sprawdzi się do pracy czy przeglądania prostych multimediów. Znajdziemy tu modele znanych marek, jak Asus, czy Acer, którzy zapewniają wysokiej klasy fabryczne sprzęty.

Oprócz tego sprawdźmy, jaki procesor posiada urządzenie – do wyboru najpewniej będziemy mieć Intel lub AMD, o całkiem wysokim poziomie taktowania. Dodatkowo mamy do wyboru kilka różnych kart graficznych czy pojemności dysku, dzięki czemu mamy większą możliwość znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Liczy się także rozdzielczość ekranu, jego przekątna oraz powłoka matrycy. To wszystko ma wpływ na działanie urządzenia oraz nasze zadowolenie z niego.

Skomentuj